Novinky

Osmičky

Osmičky

9. 5. 2018

Teď nemyslíme zuby, přátelé. Myslíme ta osmičková léta, která bývají zlomová. Já si třeba své osmé narozeniny, oslavené v roce 2018, fakt užila. A doufám, že se tím v mnoha ohledech jubilejním rokem prokoušeme se zdravým tělem i duchem a až budeme slavit sto let od založení republiky, bude tu už další aktualizace. :-)

Nový rok je tu

Nový rok je tu

2. 1. 2018

Vánoce jsou v čudu, Vánoce jsou v čudu, Vánoce jsou v čudu, nový rok si vychutnej! Ale ještě se na skok k těm Vánocům vrátíme. Asi tak pětkrát za skoro dva volné týdny jsme vzali do ruky foťák, tak tu pro vás máme v galerii pár snímků. A ještě jednou děkujeme kamarádům za milé besídky, hezké dárky a fajn procházky.

Veselé Vánoce

Veselé Vánoce

21. 12. 2017

Přátelé, kamarádi, užijte si veselé Vánoce v kruhu těch, které máte rádi (a kteří mají rádi vás). Do nového roku 2018 vám přejeme, abyste byli sami jenom tehdy, když si to opravdu budete přát. Jinak ať vás blízcí provázejí na každém kroku, ti dvou i čtyřnozí.

Z Lipska až k Vydřici

Z Lipska až k Vydřici

5. 12. 2017

Ale vezmeme to odzadu. Perlička dnes slaví své 4. narozeniny. Mohla bych napsat, že už je to velká a moudrá holka, ale stejně byste mi nevěřili ani jedno. Je to prostě menší, čtyřletá a pořád hodně rozpustilá holka. Ale je naše a má nás ráda takovým tím ryzím způsobem, že nám nezbývá nic jiného, než to opětovat. :-)

Babí léto

Babí léto

15. 10. 2017

Poslední dny a týdny je tak krásně, že se radostně vracíme k prázdninovému programu. Jezdíme na výlety, pořádáme pikniky, koupeme se, opalujeme, šlapeme na kolech a z podzimního vyžití si zatím necháváme jen třešničku – houbaření. Snad nám to všechno ještě chvilku vydrží. Ale i kdyby ne, my se zabavíme, nebojte.

Dobrá Voda poprvé

Dobrá Voda poprvé

10. 9. 2017

Naše tradiční zářijová dovolená se SVP změnila lokalitu. Sice by se mohlo zdát, že najít náhradu za peckový Peckův mlýn bude nemožné, ale opak se stal pravdou. Štěstí nám přálo a my objevily místo, které oblíbený mlýn v mnohém překonalo. A tak ho přidáváme k destinacím, kam se budeme rády vracet.

Ó Kolesa, Kolesa, nechť přiblíží se…

Ó Kolesa, Kolesa, nechť přiblíží se…

16. 8. 2017

Z tradičních tří dostihových termínů v Kolesech zbyl jen jeden, srpnový. A tak jsme si ho nemohly nechat ujít. Dostihy jsme spojily s celodenním výletem. Procházka v Mošnici, koně v Kladrubech, dostihy, dančí obora a závěrem dančí roláda s bramboráčkama a dančí gulášek se špekovým knedlíkem (nebojte, obora a večeře spolu nijak nesouvisí).

Prázdniny jsou v půlce

Prázdniny jsou v půlce

1. 8. 2017

Slíbily jsme vám, že se ohlásíme po naší dovolené v Beskydech. Že jste to vy, jsme tu. Absolvovaly jsme tour po moravských hřebčínech, několik vysokohorských túr a snědly fůru frgálů. No nejen těch. Kromě toho jsme byly na SVP pikniku v Magmaboně, na výletech, i za kulturou jsme se vydaly. Ven už s námi chodí i malá Brý a přátelé, s tou tedy nuda nebude.

Prázdniny začaly

Prázdniny začaly

8. 7. 2017

A my si je chceme hlavně užít. Venku, u vody, s kamarády. Hned na začátku prázdnin jsme vytáhly na výlet bráchu Rivíka a jeho parťáka Maxíka. S Rafim a Cairem se vídáme pravidelně, bereme je k vodě a oni nás učí plavat, my je cákat (Perla ještě potápět). A máme za sebou i první krátkou dovolenou. Doprovodily jsme Magmabonky do vojenského újezdu Libavá. Proč zrovna tam?

Velikonoce

Velikonoce

17. 4. 2017

Vydařený, prodloužený, holčičí víkend. Zúčastnění pánové jistě prominou. I oni nestrádali a užili si spoustu procházek, skvělého jídla a přítomnosti krásných, chytrých a šikovných holek. Ale je fakt, že většinu velikonočních diskusí asi tak úplně nedocení. Letošní jarní svátky se totiž nesly v duchu hlášky ze Světáků: „Ty musíš trošku myslet! … Na sebe.“

Slavíme

Slavíme

9. 3. 2017

Moje 7. narozeniny. Ale slavíme i narozeniny kamarádů a jejich radosti, ať už mají jakoukoli podobu (třeba ještě lepší, než moje oslava, bylo vydařené STKáčko jedné členky SVP). V našem okolí se chystá celá řada přírůstků – dvounohých, čtyřnohých, čtyřkolových i těch se čtyřmi stěnami. Tak ať je to letošní jaro (a nejen jaro) plodné a my můžeme mít – i díky vám, kamarádi – spoustu důvodů k úsměvu na rtech.

Vánoce a Nový rok

Vánoce a Nový rok

2. 1. 2017

Přátelé a kamarádi, přejeme vám, aby byl ten nový rok 2017 pro vás rokem šťastným. Abyste trávili čas s těmi, kteří za to stojí; abyste dělali to, co vás těší; aby vás pevné zdraví provázelo. A kdyby z toho mělo vyjít jen jedno, přimlouváme se za to zdraví. Protože pak se i blbý doprovod a blbé aktivity snášejí o poznání líp.

Pedydýna má narozeniny

Pedydýna má narozeniny

5. 12. 2016

My máme přání jediný. Štěstí, zdraví, štěstí, zdraví, hlavně to zdraví. Pedydýna si ale na tyhle hlubokomyslný přání moc nepotrpí, takže si přála procházku (na který bude moct zdrhnout, něco sežrat, někoho zmastit), dort (který bude moct sežrat, ideálně celý sama) a dárek (který bude moct zmastit, ideálně beze svědků). A protože my ji máme rádi a přání se mají plnit (nejen o Vánocích), tak jsme jí všechno splnili.

Fanynka a fanynky Andy Murrayho

Fanynka a fanynky Andy Murrayho

30. 9. 2016

Kdybychom chtěly být skoupé na slovo, asi tak by se dala shrnout letošní dovolená s SVP na Peckově mlýně. Fanynka je Peckou roku 2016 a Andy má tak peckový zadek, že to rozněžní kdejakou padesátnici. Kdo by si snad myslel, že tenis se sleduje výhradně kvůli sportovním výkonům, je na omylu. Nejdřív musíte sjet zadnice, pak ruce, pak výši konta a až podle toho rozhodnete, jestli mu ten topspin fakt šel.

Léto podruhé

Léto podruhé

3. 9. 2016

Jdu do sebe. Něčeho se chytněte, protože pro vás mám už druhou aktualizaci z tohohle léta! Sice já jsem ta, co kliká myší, ale vděk směřujte spíš k velitelce FanKaTýmu. Ta nás totiž během léta několikrát vyblejskla, a tak by byla škoda, kdyby takové pěkné fotky spadly do šuplíku. A fotky budou výhledově ještě mnohem lepší, protože – jak jsme všichni usoudili – je třeba si dělat radost, a velitelka by si tudíž měla koupit nový foťák. No že jo?!

Holky, třeste se!

Holky, třeste se!

11. 8. 2016

Oznamujeme všem našim vdavekchtivým kamarádkám, že Perly brácha Rivík je zatím single. Tak nepropásněte svoji šanci, koukněte do jeho virtuální garsonky, a ohlaste se na schůzku. Nebudete litovat! Za Rivíka ručíme. Je to chytrý kluk s podmanivým pohledem, gentleman, a navíc se pořád vzdělává. Prostě adept na ideálního manžela.

Já jsem vám to říkala

Já jsem vám to říkala

18. 7. 2016

Že to s těmi aktualizacemi bude ještě větší bída než dřív. Moje ambice je alespoň dodržet frekvenci jaro-léto-podzim-zima. A léto je v plném proudu, tak jsem se na to holt musela vrhnout. Doma už se vyhrožovalo, že jestli si nesednu k počítači, nebude coursing, procházky, letňák, pikniky, koupání, kamarádi a JÍDLO. Tak jsem tady no, protože ani o jedno z toho bych nechtěla přijít.

Show must go on

Show must go on

31. 3. 2016

Honey měla vždycky smysl pro humor. Ovšem to, že ze mě – autisty – udělala šéfredaktora našich stránek, je její majstrštyk. Jestli jsme doteď měly větší prodlevu v aktualizacích jen občas, tak teď se máte na co těšit. Já totiž o jedné větě dokážu přemýšlet i půl dne, a pokud v průběhu toho mého přemýšlení někdo zašustí pytlíkem s piškotama, jsem zase na nule. A vtipná, to já asi nebudu. Honey byla založením optimista, kdežto já jsem spíš ten typ, co mu radši s otázkou „jak se máš?“ podejte kapesník.

Žijte tady a teď. A užívejte si to!

Žijte tady a teď. A užívejte si to!

7. 1. 2016

Kdybych vám měla dát jen jednu radu, bylo by to právě tohle. Žijte tady a teď a užívejte si to! Kdo měl tu kliku, že mě znal, ví, že si na nějaký sentimentální řeči nepotrpím. Takže je nečekejte ani teď. Jen mám pocit, že vám dlužím vysvětlení, proč jsem to zabalila. Proč zrovna ve chvíli, kdy jsem se intelektem dostala sotva na gympl, odpich měla jako Pljuščenko a vypadala jsem jako Cardinalová v Tenkrát na západě. Tak právě proto!

Perlíček měl narozeniny

Perlíček měl narozeniny

7. 12. 2015

Škoda, že neaktualizujeme zavčasu. Kdybychom se na to vrhly 5. prosince večer, psaly bychom, že Perlička oslavila druhé narozeniny krásnou procházkou v Kersku, že dostala parádní dort a spoustu dárků. Jenže my jsme se na to zase vyprdly, takže teď můžeme leda napsat, že den po narozkách si Perla na Dívčákách proděravila nohu klackem.