Prázdniny jsou v půlce

Prázdniny jsou v půlce

Slíbily jsme vám, že se ohlásíme po naší dovolené v Beskydech. Že jste to vy, jsme tu. Absolvovaly jsme  tour po moravských hřebčínech, několik vysokohorských túr a snědly fůru frgálů. No nejen těch. Kromě toho jsme byly na SVP pikniku v Magmaboně, na výletech, i za kulturou jsme se vydaly. Ven už s námi chodí i malá Brý a přátelé, s tou tedy nuda nebude.

Ale vezmeme to popořádku. Druhou naši dovolenou jsme zahájily nedělním SVP piknikem v Magmaboně. Pět miminek psích, jedno lidské, dobré jídlo, dobré pití, dobrá společnost. Tím jsme se pěkně naladily na nadcházející dva týdny. Hned den nato jsme vyrazily do Beskyd a po cestě stihly první koňské zastavení – hřebčín Napajedla. Ve Velkých Karlovicích jsme mrkly k Holčákovi a po cestě domů ještě prošmejdily Albertovec. A mezitím jsme se ubytovaly na Soláni. Jako je nám jasné, že o dovolené všichni mluví v superlativech, už třeba jen proto, že je to kůl. Ale my se měly fakt dobře. Krásný hotel v krásné přírodě protkané parádními procházkami po vrstevnici, takže jsme ani nespílaly na nedostatečný trénink z Polabí. Plus jsme se prý chovaly vzorně, až se s námi chtěli fotit i recepční a sekuriťák. Perla dokonce zvesela zvládla jízdu mini výtahem s úplně cizí paní, když páníčkovi ujela dřív, než stačil taky naskočit. Panička si za tohle místo může udělat pašáka, ale ona si vlastně odměnu vybrala už tam. Na pokoj skoro nechodila – ono taky ta panoramata z terasy, kavárny, baru, restaurace… a k tomu to vínečko, kafíčko, koktejlíček, pivíčko… účet jí pak tiskli na á trojku.

Na víkend jsme se vrátily domů, abychom podpořily Magmabonky v jejich smutném období (sbohem Meloušku a moc tam s Hanouskovou, Connynkou a Kirunkou nevyvádějte). V sobotu i v neděli jsme se spolu procházely a jeden den nám dělal společnost Rivík, druhý Střihule boys. Rivík se moc snažil holky rozveselit, třeba tak, že si lehnul do louže, přestože věděl, že z prochajdy jede rovnou na společenskou návštěvu k babičce.

Druhý týden našeho volna je trochu poznamenaný vedrem, ale i tak se snažíme nesedět doma. Byly jsme na výletě u Neveklova, doprovodily jsme paničku na výstavu do Liberce a ještě nás čeká tradiční výlet na Prdek. Tentokrát tam máme spicha s kamarádkou flaticí a kamarádem plemene mixit. :-) Poslední letní dovča nás pak čeká začátkem září s SVP, tak když budete mít chuť, zastavte se tu v půlce září, to už tu snad bude zase něco nového.

A to zásadní na konec. Klíčové zjištění první dovolené bylo, že je-li ti 40 a nemáš-li 40 kilo, nechtěj spát na palandě. Nebo jinak, spát tam klidně můžeš, vlézt tam taky můžeš, ale slézt, to bude takový oříšek, že ti to za to fakt nestojí. Z druhé dovolené si zase bereme k srdci, že když nám paní na druhém konci aparátu říká, že prohlídku v 9:30 by nám vážně nedoporučovala, máme jí věřit. Jinak nás totiž čekají dvě hodiny ve společnosti 35 maminek a jejich ratolestí ve věku 3–5 let. Což o to, děti máme rády, ale tahle koncentrace by pro antikoncepci poslala i vdavekchtivou pětatřicítku.

Pokud jste spíš vizuální typ, fotky jsou v galerii. Ty z Beskyd pak i tady a z pikniku v Magmaboně tady a tady.

Galerie Prázdniny jsou v půlce