Dobrá Voda poprvé

Dobrá Voda poprvé

Naše tradiční zářijová dovolená se SVP změnila lokalitu. Sice by se mohlo zdát, že najít náhradu za peckový Peckův mlýn bude nemožné, ale opak se stal pravdou. Štěstí nám přálo a my objevily místo, které oblíbený mlýn v mnohém překonalo. A tak ho přidáváme k destinacím, kam se budeme rády vracet.

S citem zrekonstruovaná chalupa na úplné samotě, s uzavřeným dvorem, zastřešenou pergolou, pinčesem, lesem a skvělými procházkami za vraty. K tomu všemu si přidejte krásnou přírodu Jižních Čech, spoustu naučných stezek a výletů v blízkém okolí a fakt, že rostly houby. Navíc nám celý týden svítilo sluníčko a nespadla ani kapka. Jo a určitě nesmíme opomenout skutečnost, že dva kilometry od chalupy je město Soběslav a Lidl, kde je možné každý den dokoupit několik pytlíků oříšků s medem a solí. A páníček tam objevil vyhlášenou pekárnu s tradičním kváskovým chlebem. Ten chutnal všem. Bohužel i Čárlunovi.

A jak že jsme ten týden strávily? Ráno se dlouze snídalo, pak se jezdilo na výlety, pak se obědvalo a po pozdním obědě vyráželo na houby. Ty se pak čistily. Kdo neměl nožík, hrál pinčes. Po večeři se vyráželo do lesa znovu. Některým dvounožcům totiž nešlo vysvětlit, že když je šero už po cestě do lesa, v něm nebude vidět lautr nic, natož houby. Po druhé večeři se pak páníček odebíral na pokoj pouštět si automobilové závody (zapomněl si filmotéku, ale zachránila ho silná wifina). A paničky nad lahvemi prosecca, aperolu, bohemky a červeného vína rozjížděly svoje lázeňské procedury. Zde šlo pozorovat velké rozdíly. Někdo i v pleťové masce vypadá jak aristokratka, ovšem většina připomíná spíš pytel na odpadky.

Nechyběly ale ani osvědčené disciplíny – slavilo se (díky za krásné dárky k narozeninám i ty „jen tak“), zaháněl se Alzheimer (letos tak, že se posílala hromada pohledů a bylo třeba si z hlavy vzpomenout na všechny adresy… no… pravdou je, že u dobré poloviny musel pomáhat google), věnovalo se charitě (po loňském nezdaru s Dádou se tentokrát vsadilo na jistotu a odebraly se volnočasové aktivity od organizace EDA - v galerii uvidíte na vlastní brýle, že charita může mít mnoho podob) a sportovalo se (nejoblíbenější v obíhačce je stav, kdy v trojici jde na podání naše panička, to je vám podívaná!).

Kamarádi, děkujeme, byla to s vámi jedna velká pohoda. Domů se nám vůbec nechtělo. Kor když léto je v čudu a Vánoce daleko.

Velká galerie je tady. Malý průřez pak i v galerii níže.

Galerie Dobrá Voda poprvé