Vojtu do každé rodiny

Vojtu do každé rodiny

Náš benjamínek s námi bydlí už sedm měsíců a asi čekáte, že se k tomu soužití taky vyjádříme. Konec konců je to náš (rozuměj psí) web, tak si sem můžeme psát, co chceme. Ale jsme důvěryhodné médium! Jednak se u nás nehraje na cenzuru a pak taky ověřujeme ze dvou na sobě nezávislých zdrojů (těmi zdroji myslím samozřejmě sebe a Pedydýnu).

Řekněme si to na rovinu. Pozitiva fakt převládají.

POŘÁD JE NĚKDO DOMA – Štěně můžete nechat doma samotné (jasně, sežere vám sedačku, ale to sociálku zajímat nebude), mimino ne. Takže je s námi furt někdo doma. Což je fajn. Pixlu s piškoty si samy totiž nepodáme. Dvounožci se doma střídají, proto máme dny s páníčkem ve stylu „punk is not dead“ a pak dny sofistikovanější. A oboje má něco do sebe.

JSME VÍC VENKU – Možná vám to přijde divné, ale takový malý dvounožec se venčí podstatně víc než pes. Takže jsme pořád venku. A tím nemyslíme zahradu. Dvounožec se totiž při statické poloze nudí, je třeba chodit, drncat, ukazovat – a to jde nejlíp v lese, na louce, u vody.

JÍME NĚKOLIKRÁT DENNĚ (často bio kvalitu) – Batole jí hlavně maso, zeleninu, ovoce, vajíčka, mléčné výrobky. A rádo se podělí! Někdy i nechtěně. :-) I když, zrovna náš Vojta je žravé dítě, takže tohle pozitivum se pomalu stává negativem. Dost možná nám začne ujídat z misek naše nebio. Ono totiž složení stravy máme dost podobné.

Každopádně to zásadní se nezměnilo – pořád spíme v posteli, často teda i s Vojtou, ale on zatím zabere sotva škvíru mezi polštáři. Pořád jezdíme na procházky, výlety a dovolené s kamarády. Pořád nám návštěvy nosí dárky. Možná dokonce víc než dřív. Třeba Vojtovi punčocháče, nám prasečí uši (doufejme, že tohle se jednou neotočí!). Ale aby to nebylo podezřelé, jsou tu i negativa. Třeba paniččin zpěv a pisklavý hlásek. Od dob štěněčích jsme doufaly, že tohle už neuslyšíme. Bohužel, Vojta nás v tomhle dost podrazil, jemu se to líbí! Směje se, výská radostí, tleská. A v tomhle jaksi panuje přímá úměra, čím víc Vojta aplauduje, tím víc se u nás zpívá, výská… no vlastně i tančí. Au. :-)

Nedá se ale jinak, než skončit nadpisem. Vojtu do každé rodiny. Tenhle náš přírůstek je fakt za odměnu. Celý den se směje, celou noc spí. Nevadí mu naše chlupy v jídle, a když mu náš jazyk narveme do ucha, radostně výská stejně jako u Holky modrooký.

Galerie Vojtu do každé rodiny