Pecka 2014

Pecka 2014

Dost jsme se tentokrát s Honey přetahovaly, která z nás udělá aktualizaci. Prý že je Pecka roku, tak by měla ona, jenže moje to byla první dovolená s SVP! Plus jsem dostala nejvíc bodů v celotáborové hře, takže z mého pohledu je to jasné. Dneska píšu já, Perla! Ale snadné to nebylo, nemyslete si. Musela jsem sežrat všechny tužky a zalehnout počítač.

Místo na dovolenou SVP vybrala parádně, to se musí nechat. Hravě se tam vejdeme a s námi i ty tuny jídla a pití, co si dvounožci vezou. Prý aby nebylo málo. Osobně by mě zajímalo, jestli někdy v minulosti nějaké málo zažili, ale tipla bych, že ne. Hlad, to dvounozí účastníci fakt neznají. Spíš jsou pořád přežraní, a tudíž celkem pomalí. Holky mi říkaly, že dřív se chodilo na dlouhé procházky, pak bylo nějaké sportovní klání a nakonec ještě mentální hry (tzv. mentálové). Teď byl největší výkon narvat pupek do tepláků a ohnout se k teniskám. Ale co, my je vlastně k tomu, abychom byli aktivní, nepotřebujeme. Lítat, hrát si a kosit se umíme i bez nich, a pokud jsou ti mentálové to, co myslím, pak v tom se taky zdokonalovat nemusíme. Mentálů je SVP plná!

Starší holky mě ještě upozorňovaly, že dole ve společenské místnosti to bývá hlava na hlavě a urvat slušné místo na spaní je oříšek. Letos se ale nic takového nedělo a stačilo k tomu málo. No málo… spíš ta malá. Malá Mystinka zajistila, že bylo dole vzdušno (většina starších a rozumných se odklidila do patra). To zůstalo až do odjezdu nedobyto, i když v pátek už byla Mystinka na pátém schodě.

Každopádně, já sice nedokážu posoudit, jaké to bylo v porovnání s loňskem nebo předloňskem, ale můžu říct, že to letos bylo skvělé! Kamarádi – čtyřnozí i dvounozí, pohoda, klídek, krásné procházky, houby a i hry byly (bojovka, agility, hledání maminky, přivolání na čas). Naše dvounožka byla tentokrát dost naměkko – jednak proto, že si Hanousková domů odvážela pohár pro Pecku roku (a přitom ta ho dostala jen tak mírnix týrnix, že jí ho i s igelitkou předala Meginka), ale taky proto, že starší Qwandoyka připravila pro nás ostatní bojovku, při které se vzpomínalo na začátky SVP. Já jsem v tomhle sdružení nová, ale můžu vám říct, že to je fakt hezký počin a doufám, že to někdo nepodělá. Moc ráda bych si v roce 2025 odvážela ze mlejna pohár pro Pecku roku a psala na něj lihovkou „Perla“.

A protože jsme se zase dlouho vybodly na aktualizace, dlužíme vám pár zpráv. Tak jen v rychlosti. Ještě před odjezdem na dovolenou jsme stihly rozlučkový piknik s Duffy miminky. Aby to loučení nebylo tak smutné, vybraly jsme si jednu holčičku, která v SVP zůstane (jo jo, máte postřeh, je to Mystinka). No a střihla jsem si další výstavu. Asi jsem v rr světě fakt pojem, protože odrovnávám konkurentky už dopředu. Jak mě vidí v katalogu, radši ani nenastoupí. A tak se stalo, že jsem na své druhé výstavě byla v kruhu zase sama (přihlášené jsme byly tři). Naštěstí teta Hanka nedopustila, aby mě předváděla moje dvounožka, takže mám v notýsku další VN1.

Spoustu krásných fotek najdete u FanKaTýmu. Tomu svato svatě slibujeme, že příští rok zase nemusí vařit, hlavně když bude pořád tak pěkně fotit.

Galerie Pecka 2014