Na samotě bez signálu

Na samotě bez signálu

Pokud chcete některé členy SVP vidět bez telefonu u ucha, musíte je vyvést mimo signál. To je celkem fuška, protože operátoři dělají psí kusy, aby pokryli kdejakou díru. Naštěstí jsou tu pořád ještě místa, kde se s mobilem prostě nechytnete. Na jedno takové jezdíme začátkem září rok co rok a čas, který bychom protelefonovali, věnujeme bohulibějším činnostem. Jíme, pijeme, houbaříme, chodíme na procházky, hrajeme hry, sportujeme a tlacháme.

Ale nemyslete si, že ti závislejší z nás vydrží týden bez mobilu. Nevydrží. Kdykoli jsme vyrazili na výlet a chytli signál, už viseli (no spíš visely) na drátě. A v mezičase jim mobily pípáním esemesek v morseovce zarecitovaly Erbenovu Polednici. To byla řeč o našich dvounožcích. Pokud jde o nás, my používáme jiné „sítě“ a signál nám vesměs fungoval. Jen Střihule boys sem tam nezvedali telefony. Asi měli omylem vypnuté zvonění.

Týden dovolené s SVP je za námi. Osvědčené místo, osvědčené složení, osvědčený program – prostě, moc jsme si to užili. Domů jsme se vrátili tlustší a zase o něco chytřejší. To se nám může hodit. Např. v říjnu nás čekají volby a my jsme se dozvěděli, že do sněmovny se tentokrát dostane každá strana, která překročí 15% hranici získaných hlasů. Taky jsme si obohatili slovní zásobu o několik pěkných českých slov. Teď jakmile bude volat táta, že se mu do zahrady nastěhoval krtek, budeme vědět, že volá ot, neb mu kedlubny podhrabal krt.

Díky, kamarádi, a kéž se nás příští rok ve stejnou dobu sejde ještě víc (letošní složení – Conny, Maggie, Honey, Brassila, Fanča, Kira, Tabi, Mellory, Ashari, Moon, Týna, Charlie, Maty, Berllyn, Eda, Mexx, Bella).

V galerii najdete naše nejoblíbenější fotky. Pokud chcete vidět, jak jsme si třeba vařili, další fotky jsou tady.

Galerie Na samotě bez signálu