Sysel, štěňátka a týnejdžři

Sysel, štěňátka a týnejdžři

Když shrneme uplynulých 14 dnů, tak… jsme viděly dvoje krásná štěňátka (malé vipetíky a malé ričbečíky), zahájily jsme coursingovou sezonu (to když jsme se nakvartýrovaly Baboolíkům na týnejdžerský sraz), dostaly jsme sysla (kterého pro nás vyhrála Týna) a naučily jsme se, že holka není mistryně, ale mistr (co na to feministky, to jsme zatím nezjistily).

Ale pěkně popořádku. Minulý víkend jsme vyrazily do Štěchovic na procházku s FanTýmem a Qwandoykama. Bylo to čistě zištné setkání, končilo totiž poválením v boxu u Ášiných miminek. K tomu se servíroval vynikající meruňkový koláč. Jestli chcete recept, napište Nikolce.

V týdnu dvounohá část naší smečky navštívila chovatelskou stanici Toomie Trishel, odkud pochází Čárlunka. Aktuálně se tam prohání šest krásných mini vipetíků. Dvounožci z nich byli úplně hin. Těžko říct, co to znamená pro nás, ale tak nestahujeme gatě, když brod je ještě daleko. No jo, ale jak je ten brod vlastně daleko?

Nejistotu z budoucnosti jsme jely v sobotu rozběhat do Drahobudic. Byl to náš první letošní coursing, na který nás pozvaly Magmabonky. Pořádaly totiž sraz Baboolíků, v rámci kterého je chtěly zblbnout do běhání za střapcem. Povedlo se. Jak poznamenal páníček jednoho z týnejdžrů: „No super, tak kromě zdrhání za kočkama, psama a zajícema musíme hlídat i igelitky z Alberta, když je vezme vítr.“

Pokud jste dočetli až sem, pravděpodobně jste milovník syslů nebo feministka. Tak nejdřív k těm zvířatům. Už někdy kolem Vánoc se Týna prsila tím, že se přihlásila na Medláneckého sysla. Sice jsme nevěděly, co to je, ale sysel nás zaujal. A protože je Týna kamarádka, sysla pro nás vyběhala! Předběhla všechno možné chlupaté i nahaté, vyhrála svoji skupinu, pak další skupinu a nakonec předběhla i sama sebe. Pro ty méně chápavé, vyhrála něco jako BIS, jen k tomu nestačilo být jenom pěkná. No, a protože Týna není jako Aleš Valenta, potvrdila své kvality hned další víkend, kdy se stala mistrem Čech. V našich očích je mistr o trochu míň než sysel, ale možná jenom proto, že Týna je holka jako lusk a zasloužila by si nějaké to přechylování.

Fotky z procházky ve Štěchovicích jsou tu, fotky z coursingu tu.