Úlitba fotobohům

Úlitba fotobohům

Když máte ve svém okolí někoho, kdo rád a dobře fotí, nefotíte. Proč taky. Má-li ten dotyčný lepší foťák, větší cit pro focení, odhodlání mašinku tahat kdykoli a kamkoli, čas probírat se horou snímků, rádi mu tuto aktivitu přenecháte. Když s vámi navíc onen fotograf tráví volný čas, máte pěkných fotek habaděj, aniž byste se jakkoli přičinili.

Když svého fotografa hodně chválíte, nechá vás fotky krást do svých sbírek a ani necekne. Co necekne, ještě se tetelí. Jenže jednou za čas váš fotograf začne remcat, že se u vás na webu nic neděje, že tam pořád dokola vídá jen své obrázky. Jde mu přitom o jediné – dohnat vás k hysterické akci, ze které on vyjde jako mistr. Chce, aby byl vidět ten rozdíl! A vy se zaleknete, že už od něho nikdy nebudete mít ani snímeček, chytnete svůj foťák a mačkáte a mačkáte. Pak svůj výtvor umístíte na web a reakce jsou dvojí. Váš fotograf je spokojen, že nejste schopen vyprodukovat nic víc než mazanice. Návštěvníci stránek nechápou, proč publikujete takové prasárny.

Nazvěme tedy naši dnešní aktualizaci jako „úlitbu bohům“. Fotobohům. Za normálních okolností by tyto fotky nikdy nespatřily světlo světa, ba co víc, ony by ani nikdy nevznikly. Jsou to snímečky pro naši dvorní fotografku, aby se ujistila o tom, že je prostě nej. Vy ostatní je berte jako reportážní – monitorují naši každodenní ranní procházku. Ta bývá příjemná, klidná a hezká. Ovšem ne tehdy, když s sebou musíte táhnout foťák. ;-)

Ivo, dík! Tvoje fotky jsou krásný! Moc se nám líbí každičká! A ten viditelný progres!

Další novinky jen ve zkratce:
Máme nové krásné obojky! Děkujeme za ně Andree a vy se na ně můžete podívat v naší galerii (ano, tyto snímky už nejsou naše).
Minulý týden jsme měli dovolenou. Jezdili jsme po výletech (sami i s SVP), chodili na procházky (sami i s SVP) a plavali ve vlastní šťávě. Ano, ta vedra posledních dnů nejsou tak úplně podle našeho gusta.

PS Zachovejte nám, prosím, přízeň. Příště už tu zase najdete jen pěkné, profesionální fotky.

Galerie Úlitba fotobohům