Dovolená aneb Neplánovat se vyplácí

Dovolená aneb Neplánovat se vyplácí

Dovolenou jsem si naplánovala, od většiny naplánovaného upustila (více či méně dobrovolně), ale i tak to dopadlo výborně! Takže předsevzetí pro příště – nic dopředu neorganizovat (stejně nejsem ten typ), a pokud to dopadne jen z poloviny tak dobře jako tentokrát, budu spokojená.

Moje letošní prázdniny symbolizují čtyři slova: chata, výlety, návštěvy a Berlino.

Chata

Ta se na dva týdny stala mým přechodným bydlištěm. Na chatu k Labi jezdím pravidelně (a hlavně ráda) už odmala. Tentokrát jsme se neflákali a každé ráno za kuropění vyráželi na dlouhé procházky podél Labe. Vřele doporučuji – hodiny se můžete kochat krásnou přírodou kolem řeky, cachtat se na písečných plážičkách, zabrousit do lužních lesů a hlavně, jste tu úplně sami!

Výlety

Aby se nám Polabí neomrzelo, sem tam jsme z něj vytáhli paty a vyjeli na výlet. Letos ale míň než je u nás zvykem. Zaskočili jsme si do Krkonoš, na oblíbené Dívčí hrady, na procházku kolem Vltavy a taky na Klokočnou do naší nejmilejší restaurace U Koně.

Návštěvy

Zmíním dvě nejdůležitější – strejdu alergika a bratránka Míšu se sestřenkou Kájou. Strejda alergik je kamarád páníčků a přijel nám poradit, co dělat s naším novým domkem (asi ze mě bude venkovanka). Strejda je fajn. Přivezl špekáčky a hlavně… hraje si se mnou, nechá se ohlodávat a to přesto, že musí nejpozději za dvě hodiny odjet, jinak by ho prý vezlo velké žluté auto. Moc to nechápu, ale říkal něco o alergii na sliny a chlupy či co. Míša s Kájou, to je jiné kafe. Nevadí jim ani chlupy, ani sliny, vlastně jim nevadí vůbec nic. Mám je ráda, proto jsem je vzala na tobogány, do kina, na ryby, do hospody a všichni jsme si to parádně užili.

Berlino

Mohlo by se zdát, že jde o další výlet, ale kdepak… U nás doma se moc nekouká na televizi, ale když vypukne olympiáda nebo mistrovství světa v atletice, stávají se z nás „závisláci“. Jo jo, ze mě taky. Lehnu si do postele, vezmu si pivko a koukám na sportovce. Tentokrát panička slintala nad takovým veselým klučíkem – Usain Bolt mu myslím říkají. Já tam měla taky favorita. Jmenoval se Berlino, byl to medvídek, rekord žádný neudělal a prý to byl maskot. Co to znamená, nevím, ale vy třeba jo. :-)

Možná to někomu bude připadat divné, ale tohle byla dovolená přesně podle mého gusta!